r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

FileZilla 3.26.0 RC 1 – nowa wersja z szyfrowanym menedżerem haseł

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

FileZilla to obok słynnego Total Commandera najczęściej wykorzystywany do łączenia się z serwerami FTP, SFTP i FTPS program. Właśnie udostępniona została jego nowa wersje testowa:, która stanowi pierwszą kompilację Release Candidate wersji 3.26.0. Pobrać możecie ją już z naszej bazy oprogramowania w wersji na Windowsa i macOS-a w menu Wszystkie wersje.

FileZilla 3.26.0 RC 1 wprowadza dużą nowość, z którą całą pewnością skorzystają wszyscy użytkownicy, którzy dbają o to, aby dostęp do plików nie trafił w niepowołane ręce. Klient obsługuje już bowiem szyfrowanie menedżera haseł, dzięki czemu można wygodnie łączyć się z serwerami po podaniu globalnego hasła.

Aby ustanowić hasło do menedżera, a tym samym zaszyfrować jego zawartość, należy przejść do ustawień FileZilli. Tam, w menu Interfejs, w sekcji haseł, pojawiła się nowa pozycja. Obok „Zapisuj hasła” i „Nie zapisuj haseł” mamy jeszcze do wyboru „Zapisuj hasła chronione nadrzędnym hasłem”. Wystarczy tam wprowadzić swój składnik weryfikacji, by móc korzystać z zaszyfrowanego menedżera.

r   e   k   l   a   m   a

Dzięki niemu wystarczy tylko raz wprowadzić hasło, by do wszystkich FTP logowanie mogło zostać zautomatyzowane. Do jego podania hasła będą zaszyfrowane algorytmem AES256-CTR, o samym mechanizmie szyfrowanie i odszyfrowywania menedżera można przeczytać więcej na łamach forum FileZilli. Najnowsza wersja programu, zarówno stabilna, jak i testowa, znajduje się w naszej bazie.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.