Filezilla Password Decryptor 4.0

Strona główna Windows Narzędzia Odzyskiwanie haseł
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Filezilla Password Decryptor to niewielkie i darmowe narzędzie przeznaczone do odzyskiwania loginów i haseł do serwerów FTP przechowywanych wewnątrz klienta Filezilla.

Program pozwala na błyskawiczne odzyskanie wszystkich danych dostępowych do serwerów FTP zapisanych w obrębie klienta Filezilla np. w celu ich przeniesienia do innego oprogramowania lub reinstalacji systemu operacyjnego. Proces wyszukiwania i deszyfrowania zapisanych w profilu użytkownika danych przebiega w pełni automatycznie i nie wymaga od niego posiadania żadnej specjalistycznej wiedzy. Wystarczy, że uruchomimy narzędzie, zainicjujemy operacje przywracania, a po chwili na ekranie wyświetlona zostanie lista wszystkich dostępnych w Filezilla loginów i haseł.

Filezilla Password Decryptor obsługiwany może być z wykorzystaniem interfejsu graficznego lub z poziomu wiersza poleceń. Odzyskane informacje zapisane mogą zostać na dysku w postaci pliku tekstowego, HTML, CSV lub XML.

Uwaga!

  • Z racji oferowanej przez narzędzie funkcjonalności może ono być wykrywane przez oprogramowanie antywirusowe jako potencjalnie szkodliwe i zagrażające naszemu bezpieczeństwu, jednak jest ono w rzeczywistości w pełni bezpieczne.
  • Kreator instalacji programu proponuje użytkownikowi instalację dodatkowych składników, jednak operację te można pominąć klikając opcję 'Decline'.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #4 11.07.2016 20:02

Obecnie FileZilla już nie trzyma haseł w czystym tekście, przeskoczyli na zaciemnianie base64. Przynajmniej nie można odczytać prosto w Notatniku, ale odwrócenie base64 jest możliwe nawet online jednym kliknięciem. Polecam jednak z uwagi na obecność takich programów jak i wirusów wyciągających hasła z FileZilli - przeskoczyć na WinSCP.

Daniel Nalepka   3 #3 01.11.2015 22:30

@KDT (niezalogowany): Potwierdzam - Filezilla np. na Windows 7 dalej przechowuje hasła w pliku XML w ścieżce standardowej:

c:\Users\nazwa-uzytkownika\AppData\Roaming\FileZilla\sitemanager.xml

Filezilla w wersji 3.14.1

Z tego co gdzieś czytałem to autor nie zamierza nic z tym robić, gdyż jest to jak mówił "problem systemu operacyjnego" lub podobnie. Innymi słowy to twórcy systemu powinni się martwić o zabezpieczenia, nie on ;-(

TotalCommander który klientem FTP nie jest (choć za takiego jest uważany przez wielu a to tylko jedna z jego rozlicznych funkcji) od pewnego czasu umożliwia szyfrowanie danych do serwerów FTP.

Ja np. hasła trzymam osobno, w postaci zaszyfrowanej gdyż Filezilla nie spełnia tutaj żadnych standardów bezpieczeństwa (ale pomijając kwestie bezpieczeństwa jako klient FTP sprawdza się rewelacyjnie, poczynając od szybkości, poprzez niezawodność na wygodzie obsługi skończywszy).

  #2 19.06.2015 13:55

...u mnie na Win XP nie działa (być może to moja wina bo nie potrafię wskazać katalogu z profilem)

  #1 27.11.2014 23:56

To jakiś żart? Przecież Filezilla nie szyfruje haseł! Przechowuje je na goło w pliku XML do odczytania w dowolnym notatniku :)
No chyba, że w końcu po latach autor zaczął je szyfrować, czego nie sprawdzę, bo autor porzucił wsparcie dla XP...