Filmowa strzelanka Quantum Break dostępna także na pecety z Windowsem 10

Strona główna Aktualności

O autorze

Dobre wieści dla miłośników komputerowych gier akcji, dla których równie ważna, co dynamika rozgrywki, jest niebanalna fabuła. Takie produkcje tworzy z całą pewnością Remedy, czego przykładem jest choćby wyśmienita seria Max Payne czy Alan Wake. Nadchodzi premiera kolejnej gry tego studia, Quantum Break, już teraz jednak wiadomo jednak o specjalnej ofercie, jaką przygotowano z tej okazji. Najważniejsze jednak, że Quantum Break wyjdzie także na pecety i to w tym samym czasie, co wersja na Xboksa.

O Quantum Break pisaliśmy już, gdy jasnym stało się, że mimo niezwykle filmowego charakteru, w praktyce grę będzie można zakwalifikować jako strzelankę. Na kinowy charakter Quantum Break składa się nie tylko wyśmienita oprawa graficzna, ale także przerywniki (które będą również istotną częścią gry i oczywiście samej fabuły), w których zagrali popularni hollywoodzcy aktorzy.

Dziś wiadomo już, że 5 kwietnia, kiedy nastąpi premiera gry, zostanie także udostępniona wersja na komputery osobiste. Zagrać w nią będzie można jednak tylko na Windowsie 10, a z pozostałymi minimalnymi wymaganiami sprzętowymi można zapoznać się niżej. Przy tej okazji zaprezentowano także nowy zwiastun oraz możliwości nabycia Quantum Break, zarówno w wersji konsolowej, jak i przeznaczonej na komputer osobisty, w przedsprzedaży.

W przedsprzedaży będzie można zakupić grę w wersji na konsolę w zestawie zawierającym także grę Alan Wake (gra jest dostępna na Xboksa One w ramach kompatybilności wstecznej) wraz z dodatkami The Signal i The Writer. W kontekście informacji o tym, że Quantum Break ukaże się także na PC, warto wspomnieć, że w przedsprzedaży dostępny będzie także zestaw złożony z gry w wersji na Xboksa One, do której wersja na pecety dołączona zostanie… za darmo.

Minimalne wymagania sprzętowe

  • Windows 10, DirectX 12
  • proceosor Intel Core i5-4460, 2.70GHz lub AMD FX-6300
  • karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 760 lub AMD Radeon R7 260x
  • 2 GB VRAM
  • 8 GB RAM
  • 55 GB wolnego miejsca na dysku twardym

© dobreprogramy