Filmowy montaż z Quik i Splice – nowe mobilne aplikacje GoPro już dostępne

Strona główna Aktualności

O autorze

W ostatnim czasie nie brakuje nowości od GoPro. Jakiś czas temu pisaliśmy o nowej 360-stopniowej kamerze Omni oraz starcie serwisu vr.gopro.com. Dziś producent kamer prezentuje swoje osiągnięcia w kwestii oprogramowania – do sklepów trafiły bowiem aplikacje Quik i Squid.

Mają one stanowić pakiet kreatywny od GoPro, mający oczywiście przede wszystkim służyć montażowi i obróbce filmów nakręconych za pomocą tych kamerek. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystywać aplikacje do edycji filmów nakręconych za pomocą smartfona, czy nawet tworzenia prezentujących się profesjonalnie animacji ze zdjęć.

Quik to dostępny na Androida oraz iOS-a program, który pozwala na bardzo łatwe łączenie fotografii i filmów w dłuższe produkcje. Dostępnych jest kilkadziesiąt efektów montażowych, ścieżek dźwiękowych, można także dostosować rozdzielczość wyjściową (do 1080p) oraz opublikować film w mediach społecznościowych.

O ile w Quiku cały proces edycji odbywa się w dużej mierze automatycznie, to bardziej zaawansowanym narzędzie stanowi dostępny tylko na iOS-a Splice. GoPro nie omieszkało się oczywiście pochwalić, że oddaje w ręce użytkowników aplikację mobilną, która funkcjonalnością dorównuje profesjonalnym pakietom pulpitowym.

Rzeczywistość nie jest aż tak wspaniała, jednak Splice rzeczywiście oferuje całkiem sporo przydatnych funkcji: możliwe jest między innymi kadrowanie, dodawanie efektów, także efektów montażu. Dostępna jest także całkiem pokaźna biblioteka utworów, które mogą stanowić muzyczne tło dla mobilnych produkcji. Splice'a można już znaleźć w naszej bazie programów.

© dobreprogramy
s