Filmulator 0.11.0

Strona główna Windows Grafika Narzędzia dla fotografów
Pobierz progr​am
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Filmulator to open-source'owy edytor plików RAW oparty na procesie wywoływania filmu. Jest on znacznie bardziej ograniczony niż oprogramowanie takie jak Lightroom czy Capture One, ale jego algorytm mapowania tonów jest stworzony tak, aby był szybszy i łatwiej uzyskał dobry rezultat.

Jak na stronie projektu wspomina jego autor: – Interfejs użytkownika został zaprojektowany tak, aby obsługa była płynniejsza. Kadrowanie jest w Filmulatorze przyjemne, a nie frustrujące, ponieważ możesz łatwo zmienić proporcje obrazu na wcześniej ustawione – pisze CarVac, twórca programu.

Filmulator przetwarza pliki RAW z aparatów tak, aby symulować proces wywoływania filmu. Ma to przypominać naświetlanie matrycy, jak materiału światłoczułego, dzięki temu jasne obszary stają się ciemniejsze, co powoduje rozszerzenie dynamiki tonalnej.

Program jest całkowicie darmowy i jest dostępny w wersji na Windowsa oraz Linuxa.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!