reklama

Filmy MGM już niedługo na YouTube

Strona główna Aktualności

O autorze

Już niedługo na łamach YouTube będzie można obejrzeć pełnometrażowe hity kinowe legalnie i za darmo. Jeszcze dzisiaj, ujawnione mają zostać szczegóły współpracy pomiędzy wytwórnią filmową Metro-Goldwyn-Mayer (MGM), a firmą Google.

Podpisana umowa ma pomóc borykającej się ostatnio z problemami finansowymi wytwórni MGM stanąć na nogi, Google zarobi na reklamach. Około 70 procent dochodów trafi na konto bankowe hollywoodzkiego koncernu medialnego, pozostała część przypadnie gigantowi z Mountain View. Warto wspomnieć, iż firma Google zawarła już wcześniej podobną umowę z wytwórnią Lionsgate oraz telewizją CBS, dzięki której na łamach YouTube już teraz obejrzeć można popularne seriale "Star Trek" oraz "Beverly Hills 90210".

Według informacji podawanych przez dziennik New York Times jako pierwsze udostępnione zostaną pełnometrażowe filmy akcji "Kuloodporny" i "Siedmiu wspaniałych", serial "American Gladiators" oraz klipy z popularnych hitów kinowych. Wszystkie z nich obejrzeć będzie można bezpłatnie, ale podczas odtwarzania wyświetlane będą reklamy - ile ich będzie i w jakich momentach będą emitowane tego jeszcze nie wiadomo.

Przypomnijmy, że według wcześniejszych zapowiedzi przedstawicieli firmy Google, jeśli wszystko "pójdzie dobrze" pierwsze efekty nawiązanej współpracy dostępne będą dla użytkowników za około 30-90 dni.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić