r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Filmy w 3D HTML5 w YouTube - tylko dla Firefoksa

Strona główna Aktualności

Można już oglądać filmy 3D w technologii HTML5 na stronach YouTube. Jest jednak drobny haczyk. Tego typu materiały dostępne są jedynie dla Firefoksa 4.

YouTube już od dłuższego czasu umożliwia oglądanie materiałów w 3D. Jest ich na stronach serwisu parę tysięcy. Dopiero teraz jednak wprowadzono ich obsługę w ramach HTML5. Niestety, taka możliwość dostępna jest obecnie jedynie dla użytkowników przeglądarki Firefox 4 i kart graficznych NVIDIA 3D Vision. Pełną listę wymagań opublikował na swoim blogu pracownik Mozilli, Christopher Blizzard. Twórcy Firefoksa liczą, że wkrótce dołączą do nich inne przeglądarki, które obecnie nie mogą odtwarzać 3D w HTML5.

Wymagania dotyczące zarówno sprzętu jak i przeglądarki znacznie ograniczają pulę internautów, którzy będą mogli skorzystać z najnowszej formy oglądania wideo w YouTube. Na szczęście to dopiero początek, w niedługim czasie zapewne także Internet Explorer, Chrome czy Opera wprowadzą zbliżone do Firefoksa rozwiązania. Czytelników dobrychprogramów, którzy spełniają obecne wymagania 3D HTML5 zapraszamy do dzielenia się wrażeniami w komentarzach. Przykładowe klipy w 3D można obejrzeć tutaj.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.