Filtr bezpłatnych programów i lista kategorii - nowości w vortalu

Strona główna Aktualności

O autorze

Od samego początku istnienia vortalu staramy się publikować tylko najwartościowsze, sprawdzone, godne polecenia, słowem dobre programy. Nie chcemy z tego serwisu robić "śmietnika", jakich pełno w Internecie, gdzie ilość nie idzie w parze z jakością, a znalezienie spełniającego nasze oczekiwania programu, wśród całej masy mu podobnych, zajmuje wiele godzin. Ponadto jako pierwszy polski serwis poświęcony oprogramowaniu od samego początku publikujemy także wersje testowe wszystkich najważniejszych produktów komercyjnych takich jak np. Adobe Photoshop, CorelDRAW czy Microsoft Office, aby dać naszym Czytelnikom możliwość zapoznania się z płatnymi produktami i podjęcia odpowiedniej decyzji - czy inwestować w program komercyjny czy skorzystać z bezpłatnego odpowiednika. Ilość programów w vortalu cały czas się zwiększa, już teraz wiele jest kategorii programów w której znajduje się po kilkanaście (a czasem nawet więcej) pozycji. Nadszedł, więc czas na małe usprawnienia.

Uzupełniając "gwiazdkowy" system ocen programów, który w naszym zamierzeniu miał szacunkowo określić możliwości danego rozwiązania na tle innych programów w danej kategorii wprowadzamy dodatkowe udogodnienie. Jest nim specjalny filtr, dostępny w każdej z kategorii, pozwalający na wyświetlanie tylko bezpłatnych lub płatnych programów. Dzięki niemu odnalezienie np. bezpłatnego programu antywirusowego będzie dużo prostsze niż dotychczas. Dzięki niemu można także przeglądać programy płatne aby łatwiej odnaleźć wersję testową poszukiwanego przez nas programu komercyjnego. Mamy nadzieję, że to rozwiązanie znacząco poprawi komfort przeglądania naszych propozycji w dziale Programy.

Ponadto w pierwszej kolumnie vortalu (pod linkami do skanerów antywirusowych) umieściliśmy alfabetyczny spis wszystkich kategorii programów w vortalu. Jest on dostępny ze wszystkich stron serwisu, dzięki czemu bez konieczności wchodzenia do działu Programy można jednym kliknięciem myszy przeglądać programy w wybranej kategorii. Oczywiście czytelniejszy (bo podzielony tematycznie) spis dostępny pod menu Programy w dalszym pozostanie. Nowe rozwiązanie ma być jedynie jego uzupełnieniem mającym, podobnie jak filtr, poprawić komfort odnajdowania poszukiwanych informacji w vortalu.

Te dwie nowości to oczywiście odpowiedź na propozycje naszych Czytelników. Już niedługo kolejne niespodzianki :-)

© dobreprogramy
s