Filtr w szkolnych przeglądarkach

Strona główna Aktualności

O autorze

Nowy minister edukacji zamierza wprowadzić nowe zasady korzystania z Internetu w szkolnych pracowniach. Jak pisze Gazeta.pl Roman Giertych zwrócił się już do szefa MSWiA Ludwika Dorna (jego resort koordynuje prace nad rządowym programem o dostępie do szerokopasmowego internetu) o wprowadzenie obowiązkowych blokad w szkolnych komputerach na strony internetowe z seksem i przemocą.

Niewiele na razie wiadomo o tym jak wyglądać miałoby w praktyce całe przedsięwzięcie ale już podnoszą się głosy krytyczne, serwis 7thGuard wskazuje na niebezpieczeństwo rozszerzania filtrowania na serwisy i tematykę niezgodną ze "słuszną linią". Dodatkowo wskazuje na niebezpieczeństwo, zapewne przedwcześnie, powstania filtrów wymuszających korzystanie z jednej platformy (np. Windows + Internet Explorer + Filtr). Oczywiście z dużej chmury spaść może mały deszcz, czas pokaże.

Więcej na temat propozycji na temat koncepcji ministra przeczytać można w artykule Giertych o internecie w szkołach: koniec z seksem i przemocą! opublikowanym w portalu Gazeta.pl

© dobreprogramy
s