Final Fantasy VI powraca na smartfonach

Strona główna Aktualności

O autorze

Dopiero co pojawiła się na Google Play szósta część słynnej sagi Final Fantasy. Gra waży prawie 500 MB i kosztuje, bagatela, 48 zł.

Szósta część pojawiła się po raz pierwszy w 1994, a jej główną innowacją był fakt, że trudno określić, kto jest głównym bohaterem gry. Same zresztą postacie są bardzo dopracowane — 14 herosów pełnych charakteru, ze wszystkimi wadami i zaletami, każdy z nich posiada indywidualne miejsce w fabule gry. Sami gracze zżyli się na tyle z postaciami, że w Internecie panowały rozmaite dyskusje i spekulacje na temat każdego z nich. Wersja smartfonowa posiada poprawioną, wygładzoną grafikę, w stosunku do swojego oryginału. Mówiąc o Final Fantasy VI należy koniecznie pamiętać o wspaniałej, wielokrotnie chwalonej muzyce — 60 utworach dopasowanych do każdej sytuacji w grze, skomponowanych przez Nobuo Uematsu.

Możecie się przekonać się o tym, jak wygląda wersja Final Fantasy VI na komórki, ściągając aplikację z Google Play. Podobnie, jak poprzednie części, do tanich nie należy. Póki co, niestety, nie wiadomo nic na temat wersji gry na iOS, przy czym twórcy zapowiadają, iż ma się pojawić wkrótce.

© dobreprogramy

Komentarze