r   e   k   l   a   m   a
reklama

Final Fantasy VII nieprędko na urządzeniach z iOS lub Androidem, gra jest za duża

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Chociaż Square Enix przy okazji zapowiedzi reedycji Final Fantasy VI na urządzenia z systemami iOS oraz Android wspominało o opcji oddania do rąk graczy (dosłownie) kiedyś w przyszłości również kultowego FF VII, a także późniejszych odsłon serii, raczej prędko to niestety nie nastąpi. Nie chodzi nawet już o samą pracę, którą trzeba w przepisanie gry włożyć czy nakłady finansowe na ten cel, ale wielkość projektu.

Nawet pomimo zastosowania nowszych technik kompresji danych w stosunku do tych dostępnych w 1997 roku, kiedy legenda debiutowała na pierwszym PlayStation, gry nie udałoby się teraz skurczyć do akceptowalnego rozmiaru. Wstępnie chodziłoby o około 3 gigabajty w plikach różnorakich, podczas gdy takie Apple dopuszcza aplikacje wielkości do 2 GB. Na przenośne FF VII poczekamy więc nie miesiące, ale raczej lata...

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSą powody, dla których świat fascynuje się grą, o której nie wie absolutnie nic