Finał IV Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego blisko

Strona główna Aktualności

O autorze

Blisko 2000 osób zgłosiło się do IV Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego organizowanego przez studentów z Akademickiego Koła "Informaticus" i Młodzieżowego Towarzystwa Informatycznego przy współpracy z Samorządem Studenckim WSEiA. Uczestnicy czwartej edycji OKI dołączyli do grona 10000 uczestników spośród poprzednich edycji. Do wielkiego finału zakwalifikowało się 50 uczestników z całej Polski. Eliminacje do konkursu trwały ponad 5 miesięcy.

Konkurs obejmuje wiele ciekawych zagadnień z dziedziny informatyki, takich jak: obsługa systemów operacyjnych serii Windows; możliwości systemów operacyjnych Novell NetWare i Linux/Unix; wykorzystanie oprogramowania biurowego; konfiguracje sprzętowe stacji roboczej PC; możliwości i zagrożenia w wykorzystaniu sieci Internet. Głównym celem jest rozwijanie zainteresowań informatycznych wśród ambitnych i uzdolnionych uczniów.

Finał będzie miał miejsce 7 kwietnia 2006 roku w Wyższej Szkole Ekonomii i Administracji w Bytomiu. Redakcja serdecznia zaprasza wszystkich chętnych do kibicowania finalistom na miejscu zdarzenia, tj. w budynku Wyższej Szkoły Ekonomii i Administracji w Bytomiu, przy ulicy Modrzewskiego 1, Bytom-Szombierki. :-)

© dobreprogramy
s