reklama

Finalna wersja Google Chrome już dostępna!

Strona główna Aktualności

O autorze

Trzymiesięczny okres testowy to zdaniem twórców przeglądarki Google Chrome wystarczająco dużo czasu na wyłapanie wszystkich błędów i dopracowanie aplikacji w takim stopniu, by mogła ona opuścić fazę testów. Tak też planuje firma Google i jak mówi Marissa Mayer, wiceprezes koncernu z Mountain View, w jednym z wywiadów dla serwisu Techcrunch - przeglądarka Google Chrome niebawem wydana zostanie oficjalnie w wersji finalnej.

Przeglądarka Google Chrome ujrzała po raz pierwszy światło dzienne we wrześniu br. W pierwszych dniach po wydaniu aplikacja cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem wśród użytkowników. Z czasem jednak popularność ta bardzo szybko spadła, liczne błędy, luki itp. powodowały, że większość osób wracała do swoich dawnych przeglądarek. Firma Google z kolei stara się robić wszystko co możliwe, by zainteresować swoim produktem potencjalnych użytkowników. Ostatnimi czasy pojawiło się wiele informacji m.in. o rozpowszechnianiu Google Chrome z nowymi komputerami, czy stale poszerzanej funkcjonalności - implementacji cieszącego się olbrzymią popularnością w Firefoksie mechanizmu obsługi rozszerzeń.

Aktualne wyniki statystyk mówią, że w Polsce z produktu Google korzysta jedynie 0,5%, czyli dużo mniej niż z Internet Explorera, Firefoksa czy Opery. Chrome wyprzedza jedynie przeglądarkę Safari od Apple'a.


Aktualizacja, 11.12.2008, 19:40

Jak się okazuje nie musieliśmy długo czekać na wydanie finalnej wersji przeglądarki Google Chrome. Pierwsza oficjalna wersja pozbawiona etykiety 'Beta' oznaczona jest symbolem 1.0.154.36 i dostępna jest w naszym dziale PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki stron WWW.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama