reklama

Finalna wersja KDE 4.6 już dostępna

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Zgodnie z opublikowanym wcześniej harmonogramem została wydana finalna wersja środowiska graficznego KDE 4.6.

KDE 4.6 jest wydaniem, w którym szczególny nacisk położono na stabilność i szybkość działania. Twórcy starali się odchudzić środowisko, by dostosować je do specyfiki pracy na urządzeniach mobilnych. Wprowadzono między innymi profil mobilny, umożliwiający szybkie wyłączenie wybranych funkcji, które pochłaniają dużo zasobów komputera. Ponadto wprowadzono kilka zmian do widgetów tworzonych na potrzeby interfejsu Plasma - są one teraz domyślnie zapisywane w języku QML. Sama Plasma także została rozbudowana o nowe funkcje, dzięki którym twórcy aplikacji mogą lepiej zintegrować swoje produkty ze środowiskiem graficznym.

KDE 4.6 został wyposażony ponadto w nowe narzędzia do synchronizacji danych i tworzenia kopii ustawień personalnych. Wprowadzono także zmiany do menedżera kompozycji oraz poprawiono zarządzanie urządzeniami wykorzystującymi połączenie Bluetooth. Szczegółowa lista nowości dostępna jest na stronie projektu.

Najnowszą wersję środowiska graficznego KDE można pobrać bezpośrednio ze strony domowej projektu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić