Finalna wersja MSN Messenger 7

Strona główna Aktualności

O autorze

Dzisiaj, w dniu 7 kwietnia, pojawiła się 7 wersja komunikatora internetowego Microsoftu - MSN Messenger. Program ten zadebiutował w lipcu 1999 r. i do chwili obecnej zgromadził ogromną rzeszę ponad 150 mln użytkowników, którzy wysyłają do siebie ponad 2 mld wiadomości dziennie. W Polsce, jak dotąd, nie zdobył jednak większej popularności. Wersja finalna 7 edycji została udostępniona po wielu miesiącach beta-testów, rozpoczętych jeszcze we wrześniu ub.r.

MSN Messenger w najnowszej 7 edycji posiada kilka ciekawych nowości. Przede wszystkim wprowadzono nowe animowane obrazki z dźwiękami, które mogą wyświetlać się "nad" ekranem komunikatora. Ponadto mamy do dyspozycji brzęczyk aby przywołać drugą osobę i możliwość ustalenia różnych statusów zarówno tekstowych jak i np. nazwy odtwarzanego właśnie utworu w Windows Media Player. Wygląd wersji 7 został upodobniony do najnowszego Windows Media Player 10 i wprowadzono możliwość jego częściowej personalizacji m.in. przez zmianę tła. Dostępne są też naturalnie wszystkie funkcje, znane z poprzednich wersji. Oprócz oczywistego prowadzenia internetowych pogawędek z użyciem emotikon, oferuje również możliwość tworzenia i wysyłania wiadomości pisanych odręcznie, przesyłanie plików, prowadzenie rozmów głosowych i transmisji video, wysyłanie wiadomości na pager i telefon komórkowy, blokowanie niechcianych kontaktów. W dalszym ciągu aby korzystać z komunikatora należy zarejestrować się lub posiadać profil w usłudze .NET Passport co odstrasza część użytkowników.

MSN Messeger 7.0 w wersjach dla poszczególnych edycji systemu Windows można pobrać w dziale PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Komunikatory internetowe

© dobreprogramy
s