reklama

Finalna wersja Microsoft Security Essentials 2.0 - sporo nowości

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Po kilku miesiącach beta-testów pojawiła się finalna wersja Microsoft Security Essentials 2.0 - bezpłatnego, także do użytku komercyjnego w małych firmach, programu antywirusowego Microsoftu.

Najnowsza wersja to całkiem spore zmiany. Najważniejsza z nich to rozbudowanie silnika o możliwość skanowania heurystycznego - żadna nowość w świecie oprogramowania antywirusowego, ale warto ją podkreślić w kontekście słabych wyników poprzedniej wersji. Microsoft chwali się także, że nowy silnik pracuje teraz nieco szybciej. Interesującą nowością jest również integracja z systemowym firewallem i pojawienie się inspekcji ruchu sieciowego. Ta funkcja jednak korzysta z wbudowanych w system Windows Vista i Windows 7 mechanizmów Windows Filtering Platform. Z tych względów nie jest więc ona dostępna w systemach Windows XP. Microsoft Security Essentials 2.0 integruje się też z przeglądarką internetową - obecnie jednak tylko z Internet Explorerem.

Warto przypomnieć, że od 1 października Microsoft Security Essentials jest programem antywirusowym na licencji bezpłatnej nie tylko dla użytkowników domowych, ale także dla małych firm z możliwością instalacji na maksymalnie 10 komputerach. Aplikacja dostępna jest oddzielnie w wersji 32- oraz 64-bitowej i pracuje z systemami Windows XP, Windows Vista oraz Windows 7.

Najnowszą wersję Microsoft Security Essentials można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Bezpieczeństwo -> Programy antywirusowe.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama