reklama

Finalna wersja Windows 8 już dostępna publicznie

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Zgodnie z zapowiedziami, posiadacze subskrypcji TechNet lub MSDN mogą już pobrać finalną wersję systemu Windows 8 i środowiska deweloperskiego Visual Studio 2012.

Prace nad Windows 8 zostały ukończone już 1 sierpnia, choć oficjalna premiera zaplanowana została dopiero na 26 października. Ten czas ma posłużyć partnerom Microsoftu, administratorom i deweloperom na przygotowanie do wdrożenia nowego systemu w większych środowiskach. By to ułatwić, otrzymują oni obrazy systemu z finalną wersją znacznie wcześniej niż jest on dostępny w sklepach.

Dzisiaj jako pierwsi Windows 8 w wersji RTM mogą pobrać posiadacze subskrypcji TechNet, choć z początku nie obyło się bez zgrzytów i najwyraźniej przeciążonych serwerów. Obraz polskiej edycji 32-bitowej zajmuje 2401 MB, zaś 64-bitowe ISO — 3320 MB. Oddzielnie znajdziemy obrazy z edycją Enterprise oraz Pro VL przeznaczonymi dla firm posiadających umowy licencjonowania grupowego. Posiadacze subskrypcji MSDN dla programistów dodatkowo w swoim pakiecie znajdą finalną wersję Visual Studio 2012.


Aktualizacja, 15.08.2012 20:40

W międzyczasie Microsoft udostępnił także publiczną, 90-dniową wersję testową systemu Windows 8 w wersji Enterprise. Można ją pobrać po wypełnieniu ankiety.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić