Finalna wersja Windows Defender

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft wydał finalną wersję swojej antyspyware'owej aplikacji Windows Defender (dawniej Windows AntiSpyware).

Build nosi numer 1.1.1592.0 i można go instalować na wersjach beta. Nie ma dużych różnic w stosunku do ostatniego buildu testowego. Na pierwszy rzut oka widać tylko lekką zmianę w interfejsie użytkownika oraz ikonkę w zasobniku systemowym, która jest wyświetlana nawet gdy nie jest przeprowadzany proces aktualizacji bądź skanowania. Zmiany wewnątrz programu obejmują ulepszony silnik oraz ulepszoną funkcję Software Explorer.

Windows Defender to program firmy Microsoft służący do ochrony przed oprogramowaniem szpiegującym (spyware) ale także z innymi niepożądanymi komponentami (rootkity, keyloggery itp.). Oprócz skanowania na żądanie program oferuje ochronę przed niechcianymi zmianami w czasie rzeczywistym. Przeznaczony do tego i działający w tle agent zawiera między innymi moduł monitorujący zmiany w zakresie programów uruchamianych automatycznie przy starcie systemu, ustawień systemowych, usług i sterowników, przeglądarki Internet Explorer itp. Niebezpieczne komponenty wykrywane są na podstawie automatycznie pobieranych sygnatur. Dzięki funkcji Software Explorer możemy sprawdzić i ewentualnie zablokować wybrane programy (procesy) uruchamiane są przy starcie systemu, uruchomione w danym momencie, czy korzystające z połączenia internetowego.

Windows Defender pozwala opcjonalnie na wzięcie udziału w programie SpyNet, pozwalającym na automatyczną wymianę informacji o zagrożeniach internetowych pomiędzy użytkownikami programu. Obsługa większości funkcji wspomagana jest kreatorami, tak więc zarówno zaawansowani użytkownicy jak i początkujący nie powinni mieć trudności ze skutecznym skonfigurowaniem wszelkich elementów mechanizmu wyszukiwania oprogramowania śledzącego.

Program dostępny jest dla posiadaczy legalnych systemów Windows XP lub Windows Server 2003. Można go pobrać w dziale PROGRAMY -> Bezpieczeństwo -> Programy antyspyware

© dobreprogramy
s