Finalna wersja skanera Secunii

Strona główna Aktualności

O autorze

Secunia to uznane od lat źródło informacji o zagrożeniach związanych z lukami w aplikacjach. Przeszło półtora roku temu światło dzienne ujrzała pierwsza wersja beta programu wykorzystującego doświadczenia i bazę informacji firmy do kontroli zainstalowanych aplikacji pod kątem bezpieczeństwa. Po siedemnastu miesiącach doczekaliśmy się wersji finalnej.

Secunia Personal Software Inspector skanuje komputer badając jakie zainstalowane są na nim aplikacje i sprawdza w swojej bazie czy wśród zainstalowanych przez użytkownika programów są te niosące zagrożenie, a gdy takie wykryje informuje o stopniu zagrożenia. Zwykle chodzi tutaj o starsze wersje, w których wykryto luki. Po skanowaniu prezentowane jest zestawienie niebezpiecznych aplikacji oraz sugerowane działania. Wystarczy kliknąć w ikonkę by zaktualizować program do najnowszej wersji lub zajrzeć do wątku forum Secunii poświęconego zagrożeniom w odpowiednich produktach.

Program wyposażony został w dwa widoki: uproszczony oraz rozszerzony dzięki czemu korzystać mogą z niego nie tylko zaawansowaniu użytkownicy ale również ci mniej doświadczeni.

Najnowszą wersję programu Secunia Personal Software Inspector 1.0.0.1 pobrać można w dziale: PROGRAMY -> Bezpieczeństwo -> Inne programy zabezpieczające

© dobreprogramy