reklama

Finalny Firefox 3 w czerwcu?

Strona główna Aktualności

O autorze

Dotychczas Mozilla nie zalecała korzystania z wersji beta Firefoksa 3 szerokiemu gronu użytkowników, a jedynie testerom i programistom. Teraz twórcy przeglądarki spod znaku liska poinformowali, że najnowsza, trzecia wersja jest już gotowa do powszechnego użytku. Nowego Firefoksa czekają jeszcze ostatnie szlify tak, aby zdążyć z oficjalną premierą przed końcem czerwca.

Mozilla śpieszy się z wydaniem wersji trzeciej w obawie przed swoimi największymi rywalami - Safari i Internet Explorerem. Pierwsza beta IE 8 została oddana w ręce użytkowników parę tygodni temu. Fundacja obawia się także przejęcia Yahoo! przez Microsoft.

Według podanych informacji w chwili obecnej trwają końcowe prace, po których pozostanie programistom tylko poprawienie wyglądu nowego Firefoksa. Mimo to, twórcy przeglądarki już teraz zachęcają bardziej zaawansowanych użytkowników wersji 2.x do przesiadki na trójkę, zwracając przy tym uwagę na fakt większego bezpieczeństwa, czy też mniejszego zużycia zasobów systemowych wykorzystywanych przez aplikację.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić