reklama

Finalny VLC 1.0.0 dalej z problemami pod Windows 7

Strona główna Aktualności

O autorze

Pojawiła się stabilna wersja 1.0.0 multiplatformowego odtwarzacza oraz serwera multimediów VLC.

VLC w nowej wersji potrafi dekodować dźwięk z ścieżki Blu-ray Linear PCM czy Dolby Digital Plus. Ulepszono ponadto dekodery Real Video (wersje 3.0 i 4.0) oraz WMA. Pojawiła się również możliwość obsługi formatów Dirac, MLP i RealVideo w kontenerach MKV. VLC posiada również obsługę cyfrowych tunerów telewizji satelitarnej (DVB-S). Dodano eksperymentalną obsługę nośników Blu-ray oraz materiałów AVCHD.

W nowej wersji wprowadzono również poprawki w dekodowaniu ścieżek dźwiękowych, zakodowanych w systemach 5.1 oraz 7.1 oraz obsłudze plików RealMedia. Użytkownicy wersji linuksowej muszą zwrócić uwagę na usunięcie z projektu pluginów serwerów dźwięku Esound oraz aRts, jak również dodanej obsłudze dźwięku przestrzennego dla serwera PulseAudio. Poprawiono integrację z bibliotekami GTK i Qt. Pełna lista zmian dostępna jest na stronie VLC.

Niestety, nadal obecny jest problem opisywany przez wielu użytkowników na forum VLC z jakością obrazu pod Windows 7 - w niektórych konfiguracjach, podczas skalowania (np. zmiany wielkości okna odtwarzacza) obraz staje się poszarpany.

Wersja stabilna VLC Media Player 1.0.0 pod Windows dostępna jest w naszym wortalu w dziale PROGRAMY -> Multimedia -> Odtwarzacze plików audio i video.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama