Finalny Windows Media Player 11

Strona główna Aktualności

O autorze

Po długim oczekiwaniu i kilku zapowiadanych nieoficjalnie terminach, Microsoft wydał finalną wersję odtwarzacza multimedialnego Windows Media Player 11.

Przypomnijmy główne nowości Windows Media Player 11. Najważniejsze z nich to nowy interfejs użytkownika, usprawniony mechanizm synchronizacji z urządzeniami przenośnymi, grupowanie albumów w "stos", indeksowana, rozbudowana baza z dostępnymi mediami, która pozwalała będzie na wyszukiwanie pasujących utworów w czasie edycji kryterium szukania, możliwość modyfikowania jakości podpisanych DRM plików (np. w celu zaoszczędzenia miejsca przy przenoszeniu ich na urządzenia przenośne), integracja z wieloma sklepami muzycznymi. W programie zintegrowano Windows Media Connect jako nową funkcję Media Sharing, która pozwala na łatwy dostęp do utworów z biblioteki odtwarzacza poprzez domową sieć z urządzeń odtwarzających mających obsługę sieci (Xbox 360) lub też komputerów z Windows Vista.

Warto zaznaczyć, że Windows Media Player to nie tylko sam program. Choć często użytkownicy nie zdają sobie z tego sprawy, z jego mechanizmów korzysta wiele odtwarzaczy multimedialnych, będących w istocie nakładkami na WMP. Program dostępny jest na razie w wersji angielskiej. Wersja spolonizowana pojawi się zapewne niebawem.

Program można pobrać w dziale PROGRAMY -> Multimedia -> Odtwarzacze plików audio i video

© dobreprogramy
s