reklama

Finały Imagine Cup rozpoczęte - czekamy na kolejny sukces

Strona główna Aktualności

O autorze

Rozpoczęły się światowe finały 6 edycji międzynarodowego konkursu technologicznego dla studentów Microsoft Imagine Cup 2008. W tegorocznej edycji Imagine Cup wzięło udział przeszło 200 tys. studentów z ponad 100 krajów. Do finałów zakwalifikowały się 124 drużyny z 61 krajów, studenci z naszego kraju będą walczyć o zwycięstwo w 4 z 9 finałowych kategorii.

W kategorii "Projektowanie Systemów Wbudowanych" Polskę będzie reprezentować w Paryżu drużyna Aero@PUT z Politechniki Poznańskiej w składzie: Piotr Kryger, Mikołaj Małaczyński, Piotr Ślęzak oraz Jakub Pawłowski. Kierownikiem grupy jest mgr Wojciech Świtała. W kategorii "Algorytm" nasz kraj będzie reprezentować Radosław Czyż z Politechniki Krakowskiej.

W kategorii "Projektowanie Oprogramowania" do rozgrywki stanie zespół Demoscene Spririt z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu w składzie Agata Czapracka, Szymon Majewski, Łukasz Michniewicz i Wiktoria Szydło oraz Agata Majewska z Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Drużyna Demoscene Spririt zaprojektowała aplikację LifeTracker, która umożliwia śledzenie w czasie rzeczywistym zwierząt należących do gatunków zagrożonych wyginięciem. Praca powstawała pod kierunkiem mgr Tomasza Gdali. Było to najlepsze rozwiązanie w kategorii Projektowanie Oprogramowania. W specjalnej podkategorii "Projektowanie Oprogramowania - Nagroda za Interoperacyjność" naszym reprezentantem będzie zespół Together z Politechniki Poznańskiej w składzie: Dariusz Walczak, Marcin Wrzos, Piotr Sikora oraz Tomasz Nowak. Grupa z Politechniki Poznańskiej pracowała pod kierunkiem dr inż. Jacka Jelonka.

Pierwszy etap rozgrywek będzie trwał nieprzerwanie od dziś przez kolejne 24 godziny. Również w sobotę (5 lipca) od godziny 16 do 22 będą miały miejsce ścisłe finały wszystkich dziewięciu kategorii. Zwycięzców tegorocznej, szóstej już edycji konkursu Imagine Cup poznamy we wtorek, 8 lipca późnym popołudniem. Mamy nadzieję więc, że we wtorek ogłosimy, iż wśród zwycięzców znaleźli się nasi rodacy.

Relacje telewizyjne: Niedziela, 6 lipca: 18.00 - 18.15, European Broadcasting Union, powtórka: 19.05 - 19.15, Reuters. Środa, 9 lipca: 00.00 - 00.15, Associated Press, powtórka: 06.45 - 06.55, Associated Press.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama