r   e   k   l   a   m   a
reklama

Finały Intel Extreme Masters 2014 w Katowicach najlepiej oglądanym wydarzeniem w historii esportu

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Niektórzy być może do tej pory odsypiają emocje, którymi naszpikowali się podczas światowego finału ósmej serii Intel Extreme Masters w Katowicach w dniach 14-16 marca, zastanawiając się, jakie rekordy pobili w tym roku organizatorzy. Cóż, po samej liczbie akredytowanych dziennikarzy można było domyślać się, że zeszłoroczne wyniki w Spodku zostaną mocno przebite, ale teraz wiemy już o ile. Wstępne szacunkowe 55 tysięcy osób odwiedzających obiekt w przeciągu 3 dni było liczbą mocno zaniżoną.

Zobaczyć, jak o pulę nagród przekraczającą pół miliona dolarów będą bili się gracze w League of Legends, StarCrafta II, Counter-Strike: Global Offensive, FIFA 14 i Hearthstone przybyło 73 tysiące fanów świata elektronicznej rozrywki. Jak podaje ESL, to było najlepiej oglądane wydarzenie w historii esportu, z niemal 650 tysiącami widzów ze 180 krajów śledzącymi rozgrywki w sieci, którzy łącznie zrobili ponad 23 miliony wejść na oficjalne strumienie z imprezy. To daje blisko 13 milionów godzin spędzonych na zapoznawaniu się z przebiegiem starć w Internecie. Sami pomysłodawcy Twitch.tv są pod wrażeniem. W sieciach społecznościowych wzmianki o IEM2014 pojawiły się aż 22,3 miliona razy. Niemal na każdym froncie udało się uzyskać kilkuset procentowy wzrost.

Przypomnę, że dobreprogramy były patronem medialnym tego wielkiego wydarzenia i na bieżąco podsuwaliśmy czytelnikom ciekawe materiały z Intel Extreme Masters 2014. Warto sobie raz jeszcze przypomnieć jak Polacy z Virtus.Pro zostali zwycięzcami w CS:GO, wspomnieć niektóre kostiumy fanów przebieranek, wypowiedź Juliusza Kornaszewskiego z Intela czy tą pani psycholog w temacie uważania profesjonalnych graczy za świrów. Praktycznie wszystkie materiały z IEM2014 stosownie oznaczaliśmy.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial