FineReader dla użytkowników domowych

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma ABBYY wprowadza na rynek specjalną, przeznaczoną dla użytkowników domowych, wersję programu FineReader 9.0 - służącego do przekształcania skanowanych dokumentów i plików PDF.

ABBYY FineReader 9.0 Home Edition, bo o nim mowa, to propozycja dla wszystkich użytkowników domowych, mających potrzebę sporadycznego lub częstego ręcznego przepisywania tekstów drukowanych. Program pozwala na przekształcanie obrazów pochodzących zarówno ze skanerów, jak i aparatów cyfrowych do postaci edytowalnej blisko w 180 językach, w tym polskim. Rozpoznaje pismo drukowane, tabele, języki programowania, znaki subskryptu, proste formuły chemiczne, tekst w pionie, hiperłąca oraz nagłówki i stopki, czy numeracje stron.

Prócz tego aplikacja umożliwia uruchamianie przekształcania skanów i zdjęć dokumentów zapisanych w aplikacjach pakietu Microsoft Office, a także z Eksploratora Windows. Program cechuje również prosta obsługa. Ponadto osoby, które zdecydują się na zarejestrowanie na stronie domowej ABBYY, otrzymają narzędzie ABBYY Screenshot Reader służące do wykonywania i rozpoznawania zrzutów z ekranu.

ABBYY FineReader 9.0 Home Edition dostępny jest w cenie 189 zł netto. W chwili obecnej, producent nie udostępnił jeszcze wersji demonstracyjnej pakietu.

© dobreprogramy