FineSweeper 1.0.0.17

Strona główna Windows Gry Logiczne i karciane
Pobierz pr​ogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Bardzo często niezależne gry, które zyskały znaczną popularność, porzucają darmowy model dystrybucji i przenoszą się na cyfrowe platformy, gdzie rozwijane są dalej, ale też stają się tam płatnymi pozycjami. Do tego grona należy FineSweeper, którego ostatnia darmowa wersja wciąż jest jednak dostępna do pobrania. Jak sama nazwa wskazuje to rozwinięcie pomysłu z klasycznego MineSweepera, czyli Sapera z systemów Windows.

Od razu widoczna jest o wiele przyjemniejsza, mniej klasyczna oprawa graficzna dla starego pomysłu. Plansze z poukrywanymi bombami są wielokolorowe i miłe dla oka. Zasady rozgrywki zostały standardowe. W siatce o wymiarach różnych w zależności od stopnia trudności pochowano ładunki wybuchowe, które należy odnaleźć. Ich położenie zdradzają cyfry na polach, jeśli przylegają do bomby lub kilku. Trzeba dobrze klikać.

Tradycyjnie jest opcja oflagowania ładunku albo postawienia na polu znaku zapytania. Dla ułatwienia dla tych, którzy nigdy nie mogli się przekonać do oryginału, pomyślano o życiach. Gra nie kończy się po jednym fatalnym wybuchu, a do tego w kolejnych etapach pojawią się jeszcze mi.n. serduszka do zebrania. Osobna opcja to gra dowolna. Tutaj sami ustalamy wielkość siatki, jak również liczbę bomb na niej pozakopywanych.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!