Firebird Firebird 3.0.7.33374

Strona główna Mac Programowanie Inne programy dla programistów
Pobierz program

Firebird to jedna z popularniejszych, darmowych i otwartych baz danych, stosujących model relacyjny. Baza zgodna jest ze standardem ANSI SQL-92, ma też częściowo zaimplementowane wymagania standardów SQL-99 i SQL-2003.

Firebird ma zaimplementowaną pełną obsługę procedur składniowych i wyzwalaczy. Procedury i funkcje SQL można pisać w wielu językach, w tym w Javie, Delphi, C++ i Free Pascalu. Wewnętrznym językiem serwera jest PSQL z pełną implementacją dwukierunkowych kursorów i funkcji skalarnych. Transakcje są zgodne z wytycznymi ACID. Baza może korzystać z wyrażeń regularnych i pozwala tworzyć indeksy na podstawie wyrażeń.

Firebirda można rozszerzać z pomocą wtyczek oraz funkcji dołączanych jako biblioteki (DLL lub so). Serwer pozwala szyfrować transmisje i ma rozbudowany system uprawnień do obiektów. Co ciekawe, sposób zapisywania danych pozwala szybkie przywracanie bazy z kopii bezpieczeństwa bez zapisu historii transakcji.

Serwer bazy Firebird jest rozwijany na zasadach otwartego oprogramowania i można z niego korzystać bez ograniczeń w dowolnych celach.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!