r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Firefox 1.5 Beta 1

Strona główna Aktualności

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, od dziś można już pobrać wersję beta 1 nowej wersji przeglądarki Firefox oznaczonej numerem 1.5 i nazwą kodową Deer Park. Finalna wersja ukaże się jeszcze w tym roku, zaś beta 1 ma służyć przede wszystkim do testowania kompatybilności i wykrywania problemów z jej używaniem, które pomogą programistom Firefoksa wyeliminować błędy.

Po nowej wersji Firefoksa można spodziewać się nie tylko lepszego wsparcia dla standardów (w tym SVG, CSS 2, CSS 3 i JavaScript 1.6) oraz zwiększenia bezpieczeństwa przeglądarki, ale również wielu nowych funkcji. Wśród nowości wprowadzonych w wersji 1.5 warto wymienić przede wszystkim:

 • Automatyczne aktualizacje - funkcja dająca możliwość szybkiej aktualizacji przeglądarki do najnowszej wersji bez potrzeby pobierania całego instalatora, a jedynie pliku o wielkości pół megabajta lub mniejszego

 • Szybsze nawigowanie - poprawiono szybkość działania często wykorzystywanych przycisków "wstecz" i "dalej"

  r   e   k   l   a   m   a
 • Zmiana kolejności zakładek metodą "przeciągnij i upuść" znana m.in. z Maxthona i Opery

 • Ulepszony mechanizm blokowania wyskakujących okien typu popup

 • Czyszczenie prywatnych danych - funkcja umożliwia przy pomocy opcji z menu lub skrótu klawiszowego usunąć wszystkie dane osobowe zebrane przy przeglądaniu stron WWW

 • Możliwość wyboru answers.com jako silnika wyszukującego

 • Zwiększona użyteczność - opisowe strony błędu, przeprojektowane menu, wykrywanie kanałów RSS, uruchamianie przeglądarki w "bezpiecznym trybie"

 • Nowe metody ułatwienia dostępu dla niepełnosprawnych, m.in. dotyczące DHTML

 • Kreator raportowania stron niezgodnych z przeglądarką

 • Lepsze wsparcie dla systemu Mac OS X (w wersji 10.2 i późniejszych) - m.in. migracja profili z przeglądarek Safari i Internet Explorer.


Pełna lista nowości i poprawek od czasu wydania wersji alfa 2 znajduje się na stronie What's new in Firefox 1.5 beta 1, zaś linki do pobrania Firefox 1.5 Beta 1 (jedynie w języku angielskim) znajdują się na stronie z informacją o wydaniu.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.