reklama

Firefox 16 lepiej radzi sobie z pamięcią

Strona główna Aktualności

O autorze

Z wykształcenia dziennikarz prasowy, prywatnie miłośnik nowych technologii, które mają ułatwiać codzienne życie. Jako niereformowalny fan rozrywki komputerowej, zaangażowany w społeczność gier Valve.

Przeglądarka Firefox oznaczona numerkiem 16.0 jest już dostępna do pobrania. Najważniejszą zmianą jest ulepszony moduł odśmiecania pamięci, który sprawi, że program ma działać zauważalnie płynniej.

Odśmiecanie pamięci, nad którym Mozilla pracowała od ponad roku, ma teraz zajmować się mniejszymi partiami danych. Dzięki temu Firefox będzie każdorazowo potrzebował zaledwie ułamków sekund na wykonanie tego zadania. Dla użytkownika oznacza to, że przeglądarka będzie szybciej reagować na kliknięcia myszką i wciskanie przycisków na klawiaturze, a także zwiększy się płynność wyświetlania animacji.

Nowa wersja Firefoksa wprowadza również kilka nowości dla deweloperów, w tym pełne wsparcie dla twórców aplikacji webowych dla Windows, Linuksa i Maca. Ponadto na pasku narzędzi pojawiła się zakładka, w której znalazły się opcje przydatne podczas tworzenia stron internetowych.

Mozilla Firefox 16 dla Windows, Linuksa oraz Mac OS X możecie pobrać z naszego portalu. Szczegółowy opis zmian znajduje się na stronie przeglądarki.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama