reklama

Firefox 17 sam blokuje uruchamianie nieaktualnych wtyczek

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Na serwerach Mozilli są już dostępne wersje 17 i 17 ESR przeglądarki Firefox. Na oficjalną notkę prasową, jak zwykle, musimy trochę poczekać, ale nowości znane są z wydań testowych.

Jedyną dużą zmianą w wersji 17 przeglądarki Mozilli jest możliwość blokowania wtyczek tak, aby nie uruchomiły się bez naszego pozwolenia — czyli proste „kliknij aby odtworzyć”. Opcja będzie aktywna dla wtyczek niezaktualizowanych lub znanych ze swojej wrażliwości. Będzie można oczywiście uruchomić je na własną odpowiedzialność, a jeśli to możliwe, zostaniemy powiadomieni o możliwości aktualizacji. Jeśli więc ktoś nie aktualizuje na bieżąco Javy, Silverlighta czy Flasha, z pewnością zauważy zmianę.

Inne zmiany to między innymi większe ikonki na Awesome Bar, nowy panel znaczników przyspieszający pracę z DOM z wykorzystaniem wbudowanych narzędzi deweloperskich czy ułatwienia pracy z konsolą i debuggerem. Nie brakło także poprawek związanych z wydajnością i implementacji obsługi kolejnych elementów ze specyfikacji HTML5, CSS3 i JavaScript.

Firefox 17 jest już dostępny do pobrania z naszej bazy w wersji dla systemów Windows, Linux i OS X.

Konkurencja nie śpi, dziś ukazała się także Opera 12.11.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić