reklama

Firefox 23 ochroni przed atakami man-in-the-middle

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Z serwerów Mozilli i z naszego portalu można już pobrać 23. odsłonę przeglądarki Firefox. Jest to pierwsza stabilna wersja, oznaczona nowym, bardziej płaskim logo. Projektanci usunęli rozbłysk z trzymanego przez czerwoną pandę globu, zwiększony został kontrast między niebieską kulą a futrem maskotki przeglądarki i poprawiona została geometria jej przedniej łapki.

Jeśli zaś chodzi o zmiany w przeglądarce, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na nowe opcje związane z bezpieczeństwem użytkownika. Firefox 23 stara się chronić nas przed atakami typu man-in-the-middle na stronach korzystających z protokołu HTTPS przy połączeniach. Narzędzie Mixed Content Blocker pozwoli zablokować pewne rodzaje treści przesyłanych przez takie strony bez szyfrowania — głównie skrypty i inne elementy „aktywne”. Więcej o tym mechaniźmie można przeczytać na blogu Mozilli.

Na szybkość programu na systemie Windows Vista i nowszych pozytywnie wpłynie domyślnie włączone DXVA2 —wspomaganie sprzętowej akceleracji dekodowania materiałów wideo zakodowanych H.264. Funkcja ta pozwala przenieść obciążenie na układ graficzny i odciążyć procesor.

Szczególną uwagę na wersję 23 Firefoksa zwrócić powinni użytkownicy Maków. Na systemie OS X przeglądarka zyskała nowe style pasków przewijania oraz spójne animacje nawigacji z użyciem gestów gładzika. Z tych nowości skorzystają użytkownicy wersji 10.7 i 10.8 systemu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić