Firefox 3.1 Beta 2

Strona główna Aktualności

O autorze

Dzisiaj ukazała się druga beta nowej wersji przeglądarki Firefox 3.1. Kolejnym etapem ma być Beta 3 zaplanowane na styczeń, a wersja stabilna powinna ujrzeć światło dzienne w pierwszym kwartale 2009.

Najbardziej widoczną w stosunku do pierwszej bety zmianą jest nowy tryb prywatny, który powoduje, że wszystkie dane, takie jak historia odwiedzanych stron, nazwy użytkowników i hasła, czy ciasteczka kasowane są wskutek zamknięcia okna przeglądarki. Pracę z nowym trybem można rozpocząć praktycznie w dowolnym momencie trwania sesji, ale wymagane jest do tego wcześniejsze zamknięcie istniejącego okna wraz z otwartymi aktualnymi kartami.

Z innych nowości wymienić należy funkcję Web workers, która umożliwia przeglądarce uruchamianie procesów w tle. Stanowi ona element specyfikacji HTML 5 i pozwala lepiej wykorzystać możliwości współczesnych procesorów. Przeglądarka posiada także nowy, szybki silnik JavaScript o nazwie TraceMonkey. Szerzej na jego temat pisaliśmy w połowie sierpnia.

Drugą betę Firefoksa można pobrać w polskiej wersji dla Windows, Linuksa i MacOS. Inne wersje językowe można znaleźć na serwerach twórców. Przypominamy, że wciąż jest to niestabilna wersja testowa, może zawierać błędy.

© dobreprogramy

Komentarze