Firefox 3.1 Beta 3 zapowiedziany na styczeń

Strona główna Aktualności

O autorze

Fundacja Mozilla wyda trzecią wersje beta przeglądarki Firefox 3.1 na początku przyszłego roku. Tuż potem aplikacja uzyskać ma status RC (Release Candidate).

Taką decyzje podjął zarząd Mozilli po naradzie odbytej w zeszłym tygodniu, jednak dopiero dzisiaj zdecydowano się ogłosić informacje na temat planów wydawniczych fundacji. Zgodnie z nimi opóźniona wersja beta 2 udostępniona zostanie na początku grudnia, a niespełna miesiąc później ukazać się ma ostatnia wersja testowa. Zdaniem Mike Beltzner, projektanta interfejsu dla Firefoksa, wydanie trzeciej wersji testowej ma dać czas zarówno zespołowi pracującemu nad przeglądarką, jak i grupie testerów na ostateczne przetestowanie debiutujących w wersji beta 2 funkcji. Nie ma to jednak spowodować opóźnienia w udostępnieniu wersji finalnej. Przypomnijmy, że w Firefoksie 3.1 pojawić się ma nowy silnik JavaScript o nazwie TraceMonkey, przeglądanie w trybie prywatnym i tzw. wątki robocze.

Ponadto Mozilla zapowiedziała, że kod Firefoksa 3.1 jest w zasadzie zamrożony i żadne nowe funkcje nie będą już dodawane. Oficjalne zamrożenie kodu nastąpić ma jednak dopiero na początku stycznia przyszłego roku.

© dobreprogramy

Komentarze