Firefox 3.5 BugDay w najbliższy wtorek

Strona główna Aktualności

O autorze

W najbliższy wtorek użytkownicy wydanego kilka dni temu Firefoksa 3.5 będą mieli okazję zgłosić błędy, które przeniknęły do oficjalnego wydania i powinny zostać poprawione w kolejnej wersji przeglądarki.

BugDay rozpocznie się we wtorek, 7 lipca i będzie zorientowany na niepotwierdzone jeszcze, a ważne zdaniem użytkowników błędy w najnowszej wersji Firefoksa oznaczonej numerem 3.5.

Jak wziąć udział w tym wydarzeniu? Mozilla opublikowała specjalną instrukcję. W skrócie: wystarczy udać się do Bugzilli, znaleźć niepotwierdzone jeszcze błędy z dobrym opisem i spróbować je odtworzyć na swoim komputerze. Jeśli to się uda, należy potwierdzić ten fakt w komentarzach do błędu. Jak zwykle, błędy dające się łatwo odtworzyć są najbardziej wartościowe i najłatwiej je naprawić. Na potrzeby BugDay uruchomiono także specjalny kanał IRC #bugday.

Znalezione problemy zostaną przekazane programistom i, miejmy nadzieję, rozwiązane w nadchodzącej wersji 3.5.1. Planowane wydanie poprawkowe zawierać ma łatki na co najmniej 55 błędów opublikowanych od czasu premiery przeglądarki. Oprócz błędów znalezionych w ramach BugDay większość poprawek dotyczyć ma nowego silnika skryptowego TraceMonkey, który już wcześniej przysporzył programistom wiele problemów. Inne poprawki eliminować będą błędy powodujące nieprawidłowe działanie Firefoksa pod Windows.

© dobreprogramy

Komentarze