r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Firefox 3.5 (chwilowo) najpopularniejszą przeglądarką na świecie

Strona główna Aktualności

Według firmy StatCounter badającej różne aspekty światowego i lokalnego Internetu, przeglądarka Firefox 3.5 przez moment była najpopularniejszą na świecie, ale teraz ponownie zrównała się z Internet Explorerem 7.

Trzeba zaznaczyć, że chodzi tutaj o konkretną wersję - w tym przypadku 3.5 - a nie przeglądarkę jako taką. Według wczorajszych statystyk Firefox 3.5 wyprzedzał Internet Explorera 7. Teraz jednak przeglądarka Microsoft ponownie umocniła się i aktualnie mamy remis. Tak czy inaczej jest to nie lada osiągnięcie i kolejny ważny krok Firefoksa na drodze do całkowitej dominacji. Firefoksowi w uplasowaniu się na pozycji lidera pomaga fakt, że użytkownicy Windows wymieniają Internet Explorer 7 na nowszą wersję 8 i stąd udział tej pierwszej, jak dotąd najpopularniejszej, spada.

Jeśli chodzi o ogólne statystyki przeglądarek na świecie, to przed Firefoksem jeszcze bardzo długa droga na szczyt. Choć udział Internet Explorera stale spada, to wciąż według StatCounter wynosi ponad 55%, podczas gdy Firefox cieszy się popularnością rzędu 32% i w ciągu ostatnich sześciu miesięcy trudno dostrzec na wykresie postęp. Daleko za dwoma największymi graczami plasują się pozostałe przeglądarki - Chrome (5,3%), Safari (3,6%) oraz Opera (2%).

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.