reklama

Firefox 3.5 już oficjalnie...

Strona główna Aktualności

O autorze

Rano nieoficjalnie na serwerach FTP, a teraz już oficjalnie ukazała się przeglądarka Mozilla Firefox 3.5.

Wbrew informacjom, które ukazały się na łamach wielu serwisów internetowych (głównie tych znanych raczej z publikacji sprzętowych ;-), nasza poranna wiadomość o dostępności finalnej wersji przeglądarki Firefox była oczywiście prawdziwa. Sumy kontrolne plików (MD5 4608356cf21ef40131d902a3a9a3361b) udostępnionych rano i tych po wydaniu oficjalnej informacji przez Mozillę nie uległy zmianie.

Skąd więc takie opóźnienie pomiędzy pojawieniem się plików na serwerach, a ich oficjalną premierą? Chodzi głównie o zreplikowanie najnowszych wersji przeglądarki na serwery lustrzane fundacji tak, aby w momencie premiery wszystkie możliwe serwery posiadały nową wersję przeglądarki. Proces replikacji danych wymaga jednak sporo czasu w związku z czym oficjalne informacje o nowych wydaniach zawsze są opóźnione.

Nową stabilną wersję Firefoksa 3.5 dla Windows pobrać można (od rana) z naszego vortalu w dziale PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki stron WWW. Wersje dla Linuksa i Mac OS X są dostępne do pobrania bezpośrednio z serwerów producenta.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama