r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Firefox 3.x wyprzedza Internet Explorera 6

Strona główna Aktualności

O autorze

Po dość krótkim okresie prowadzenia MSIE 6 w rankingu przeglądarek, znów Firefox jest na pierwszym miejscu - podał Ranking.pl.

Tym razem to wersja trzecia Firefoksa wyprzedziła najpopularniejszą wersję Internet Explorera, osiągając udział w rynku na poziomie 27,1% (wzrost o 0,2 p.p.). Przeglądarka z Redmond zanotowała spadek o 0,4 p.p. do poziomu 26,9%. Internet Explorer 6 od roku stracił już 15 procent w tym samym okresie Internet Explorer 7 zyskał 6% udziału w rynku, zdobywając w ostatnim notowaniu 23,3%. Czwartą przeglądarką na rynku jest schodzący już z rynku Firefox 2.x (13,3% - spadek o 0,1 p.p.). Opera ma stały udział na rynku wynoszący blisko 7% (6,9% - wzrost o 0,1 p.p.).

Inaczej się przekłada sytuacja, jeżeli przedstawimy statystyki grup przeglądarek. Na prowadzeniu nadal jest Internet Explorer (50,5%), drugi Firefox ma 41,5% a trzecia Opera zanotowała udział na poziomie 7 procent. Najnowsza przeglądarka na rynku - Google Chrome ma niezmienny udział na rynku rzędu 0,4%.

Tradycyjnie już, zestawiamy powyższe wyniki z danymi systemu statystyk stat24.com, który wykorzystywany jest do monitorowania oglądalności vortalu dobreprogramy. Wśród Czytelników dobrychprogramów najnowszy lisek znacznie szybciej zdobywa uznanie niż pośród ogółu polskich Internautów. Tu w dalszym ciągu pozycję lidera dzierży rodzina przeglądarek opartych na silniku Gecko - 47,83%, w tym Firefox 3.x z wynikiem 35,39%, wersja druga natomiast 11,16%. Internet Explorer 6 - 19,35% oraz Internet Explorer 7 - 20,34%, Opera z wynikiem 10,71%. Z Google Chrome korzysta 0,9% użytkowników vortalu

Wymienione przeglądarki są dostępne do pobrania w naszym vortalu w kategorii PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki stron WWW.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.