reklama

Firefox 4 Beta 9 wydany, RC w przyszłym miesiącu

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Mozilla udostępniła kolejną wersje beta przeglądarki internetowej Firefox 4.

Wśród nowości wprowadzonych do tego wydania można wymienić zmiany w mechanizmie wyświetlania zakładek, dzięki którym przeglądarka jest gotowa do pracy tuż po starcie. Ponadto użytkownicy mogą aktywować alternatywny interfejs użytkownika, w którym karty są wyświetlane na wysokości paska tytułu. Twórcy zlikwidowali także szereg błędów dostrzeżonych w poprzednich wydaniach przeglądarki. Dotyczyły one między innymi odtwarzania wideo, obsługi grafik SVG i zawieszania się programu przy przeglądaniu zawartości dysku użytkownika.

Pełna lista wyeliminowanych bugów dostępna jest bezpośrednio na stronie Mozilli. Warto zauważyć, że testy czwartej odsłony Firefoksa powoli dobiegają końca - na przyszły miesiąc zaplanowano wydanie wersji RC, na której bazować będzie finalny Firefox 4.0.

Przeglądarkę Firefox 4 Beta 9 można pobrać z naszego vortalu. Aplikacja dostępna jest dla systemów Windows, Linux i Mac OS X.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama