reklama

Firefox 4 beta 11 - coraz bliżej wersji RC

Strona główna Aktualności

O autorze

Mozilla udostępniła właśnie 11 betę swojej przeglądarki internetowej Firefox 4. Jesteśmy coraz bliżej wersji RC, ale wydana będzie jeszcze co najmniej jedna wersja testowa programu.

W najnowszej wersji Firefoksa skupiono się na eliminacji najważniejszych błędów i luk wykrytych w przeglądarce. To przede wszystkim one blokują Firefoksa przed wydaniem RC. Według wcześniejszych planów Mozilli, Firefox 4 beta 11 miał być ostatnią wersją rozwojową przed wydaniem RC. Doszło jednak do zmian i czeka nas zapewne jeszcze wersja beta 12, a może nawet beta 13 przeglądarki. Beta 11 była natomiast gotowa już w nocy, jednak sporo czasu zajęło Mozilli jej udostępnienie. Proces wprowadzania wersji opisał szczegółowo na liście dyskusyjnej Chris Legnitto odpowiedzialny za kolejne wydania Firefoksa.

Informacje o becie 11 zamieszczono na stronach Firefoksa 4, natomiast szczegółowa lista wyeliminowanych błędów dostępna jest w sekcji dla deweloperów. Mozilla ma nadzieję, że jeszcze w tym miesiącu uda jej się wydać wersję RC Firefoksa 4. Fundacja planuje również przyśpieszenie planu wydawniczego, o czym szerzej informowaliśmy dzisiaj w osobnym tekście.

Przeglądarkę Firefox 4 Beta 11 można pobrać z naszego portalu. Aplikacja dostępna jest dla systemów Windows, Linux i Mac OS X.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama