reklama

Firefox 4 dopiero w przyszłym roku

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Mozilla zaktualizowała plan wydawniczy Firefoksa 4 - według nowego harmonogramu przeglądarka zostanie wydana dopiero w przyszłym roku.

Wygląda na to, że Firefox 4 zaliczy spory poślizg i trafi do użytkowników później niż pierwotnie zakładano. Wszystko przez przeciągające się prace nad kolejnymi wydaniami testowymi. Każde z nich ukazywało się z kilku - kilkunastodniowym opóźnieniem. Najgorzej sytuacja wygląda jednak w przypadku najnowszego wydania Firefox 4 Beta 7 - pierwotny plan zakładał, że prace nad tą wersją zostaną ukończone 17 września. Niestety eliminowanie kolejnych błędów skutecznie opóźnia debiut siódmej bety - aktualny plan zakłada, że zostanie ona udostępniona na początku listopada. W tym samym miesiącu Mozilla planuje wydać jeszcze dwie wersje beta - mają one zadebiutować 12 i 26 listopada. W grudniu ma zostać udostępniony Firefox 4 Beta 10. Odświeżony harmonogram zakłada, że wydanie Release Candidate nowego Firefoksa trafi w ręce użytkowników na początku 2011 roku. Niedługo potem Mozilla wyda finalną wersję przeglądarki Firefox 4.

Warto zauważyć, że to nie pierwszy raz, gdy Mozilla ma kłopot z dotrzymaniem terminów. Za przykład niech posłuży Firefox 3.6, który pierwotnie miał być wydany pod koniec 2008 roku. Tymczasem z powodu licznych opóźnień wydanie to w wersji finalnej zostało udostępnione dopiero w drugiej połowie stycznia 2009.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić