Firefox 4 już bez obsługi procesorów PowerPC

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Wygląda na to, że Firefox 4 nie zostanie wydany w wersji na komputery Mac z procesorami PowerPC.

Ostatecznej decyzji jeszcze nie podjęto - będą miały na nią wpływ dane statystyczne, które Mozilla właśnie analizuje. Niemniej ogrom problemów z jakimi spotykają się deweloperzy Firefoksa na tej platformie sprawia, że szansa na pojawienie się Firefoksa 4 w wersji na Maki z procesorami PowerPC jest znikoma. Poinformował o tym sam Mike Beltzner, dyrektor Firefoksa w Mozilli na grupie dyskusyjnej mozilla.dev.planning. Co prawda nie pozbawił on nadziei wprost, ale dało się wyczuć, że dla Mozilli gra może już być nie warta świeczki. Najwięcej problemów z kompatybilnością sprawia izolacja wtyczek od procesu głównego przeglądarki, która w wersji dla Windows pojawiła się przy okazji wydania 3.6.4, ale na Makach zadebiutuje dopiero w wersji 4.

Ostatnia beta, czwarta już, została wydana we wtorek. Można ją pobrać z naszego vortalu w wersji dla Windows, Linux i Mac OS. Finalna wersja przeglądarki Firefox 4 ma się pojawić w październiku.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych