reklama

Firefox 4.0 Beta 2 nareszcie wydany

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Z niewielkim opóźnieniem ukazała się druga wersja beta przeglądarki Firefox 4.0.

Wśród nowości wprowadzonych do tego wydania warto wymienić nowe położenie kart w systemach Windows i Mac OS X oraz obsługę funkcji App Tabs. Ponadto twórcy serwisów mogą od tego wydania korzystać z CSS Transitions do animowania treści na swoich stronach. Nowy Firefox posiada także szybszy, lepiej zoptymalizowany silnik przetwarzający JavaScript. Ponadto programiści wprowadzili pewne zmiany w komponencie XPCOM, udało się też uporać z problemami związanymi z miejscowym przywieszaniem przeglądarki i niemożnością przewijania strony. Usunięto także szereg błędów dostrzeżonych w poprzednich kompilacjach przeglądarki.

Finalny Firefox 4.0 ma ukazać się w październiku tego roku. W międzyczasie Mozilla planuje udostępnić testerom wersję Release Candidate. Firefoksa 4 Beta 2 można pobrać z naszego vortalu. Dostępne są wersje dla systemów Windows, Mac OS X i Linux. Należy pamiętać, że jest to wydanie testowe i może działać potencjalnie niestabilnie.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama