r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Firefox 4.0 beta 4 dla Androida i Maemo z rozszerzeniami

Strona główna Aktualności

Mozilla wydała kolejną wersję testową swojej przeglądarki internetowej Firefox 4.0 dla urządzeń pracujących pod kontrolą systemów Android i Maemo.

Najnowsze wydanie Firefoksa 4.0 beta 4 dla Androida i Maemo jest dużo szybsza niż poprzednie wersje. Zgodnie z informacjami podanymi na blogu Mozilli nowy Firefox jest 3 razy szybszy od przeglądarki firmy Google dostarczanej z Androidem w teście Kraken i 2 razy szybsza w teście SunSpider. W porównaniu do poprzednich wersji, najnowszy Firefox jest dużo stabilniejszy i mniej obciąża procesor. Ponadto nowa wersja przeglądarki ma możliwość synchronizacji zakładek, otwartych kart i historii z Firefoksem zainstalowanym na komputerze za pośrednictwem FirefoxSync i wspiera dodatki, które znaleźć można w galerii dodatków.

Do wad nowej wersji Firefoksa dla Androida i Maemo niewątpliwie zaliczyć można brak obsługi Flasha, wypełnione szachownicą pola pokazywane w miejscach, gdzie znajdują się ładujące się wolniej fragmenty stron i bardzo wolne renderowanie tekstu.

r   e   k   l   a   m   a

Użytkownicy obu systemów mogą znaleźć odpowiednie dla siebie wersje przeglądarki na stronach Mozilli. Przed instalacją warto zapoznać się z listą wspieranych urządzeń. Pełna lista zmian znajduje się na stronie projektu.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.