reklama

Firefox 5 Beta 2 wydany

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Mozilla wydała kolejną wersję Beta przeglądarki internetowej Firefox 5.0

Wśród nowości wprowadzonych do Firefoksa należy wymienić obsługę animacji CSS. Ponadto programistom udało się zwiększyć wydajność przetwarzania kodu JavaScript i elementów Canvas oraz poprawić zarządzanie pamięcią i siecią. Firefox 5 Beta jest także wyposażony w przełącznik wersji pozwalający zdecydować, którą wersję Firefoksa chcemy testować i otrzymywać dla niej aktualizacje. Przykładowo po zainstalowaniu wydania Beta możemy przekształcić je w wersję Aurora lub powrócić do wydania stabilnego. Firefox 5 Beta to także lepsza zgodność ze standardami - przeglądarka wyraźnie lepiej radzi z HTML5, XHR, MathML, SMIL oraz Canvas. Poprawiono także moduł sprawdzania pisowni i udoskonalono integrację przeglądarki z Linuksem. Pełna lista zmian i wyeliminowanych błędów dostępna jest na stronach Mozilli.

Firefox 5.0 Beta 2 można pobrać z naszego portalu w wersjach dla Windows, Linux i Mac OS. Należy pamiętać, że jest to wydanie testowe i może działać niestabilnie.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić