r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Firefox 57 jak Chrome: omnibox połączy pasek adresu i wyszukiwania

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Gdy Google Chrome stało się najpopularniejszą przeglądarką na świecie, producenci pozostałych dużych przeglądarek postanowili walczyć… upodobniając swojego produkty do Chrome’a. W związku z tym kolejnym krokiem Mozilli w rozwoju Firefoksa jest opcja połączenia paska adresu z paskiem wyszukiwania.

Google Chrome zawsze stawiało na jak najbardziej prosty interfejs, ograniczając liczbę przycisków i pozostałych elementów do minimum. Przeglądarka Google w przeciwieństwie do chociażby Firefoksa, zawsze posiadała tylko jeden pasek na górze, który był połączeniem paska adresu i paska wyszukiwania. Ten pasek określany jest jako omnibox.

Teraz omnibox trafi także do Firefoksa. Zniknie zaś pasek wyszukiwania. Zmiany podyktowane są przez nowy język wzornictwa Photon, który zadebiutuje w Firefoksie 57. Oprócz nowego paska adresu, Photon wprowadzi jeszcze szereg zmian w interfejsie, w tym nowe ustawienia i panel boczny.

r   e   k   l   a   m   a

Mozilla nie zamierza całkowicie pozbywać się paska wyszukiwania, a przynajmniej nie zrobi tego od razu. Wciąż będzie można powrócić do poprzedniego ustawienia. Firefox 57 przyniesie także inne nowości, ma on być lepszy od Chrome, choć mogą pojawić się problemy z rozszerzeniami.

Premiera Firefoksa 57 ma odbyć się w listopadzie. Jednakże szykowane zmiany możecie sprawdzić już dziś, wystarczy sięgnąć po wersję Nightly. Oczywiście to jeszcze wczesna wersja beta, mogąca działać niestabilnie i zawierać błędy.

Firefox dostępny jest do pobrania z naszej bazy oprogramowania. Prócz wersji stabilnej, rozwijając menu Wszystkie wersje znaleźć tu można także Firefoksa 57.0a1 Nightly – najnowszą edycję testową.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.