Firefox 9 z szybszym JavaScript

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Na serwerach Mozilli jest już dostępne stabilne wydanie przeglądarki internetowej Firefox 9.

Najnowsza, 9 odsłona Firefoksa zawiera jedną bardzo istotną nowinkę, nad którą deweloperzy Mozilli pracowali przez ostatnie 1,5 roku. Chodzi o modyfikację silnika JavaScript, która podnosi wydajność przetwarzania skryptów nawet o 1/3. Ten znaczący wzrost szybkości wykonywania kodu JavaScript jest możliwy dzięki wprowadzeniu do silnika inferencji typów. Nowy mechanizm analizuje kod i przewiduje typ obiektu na podstawie początkowo przypisanej mu wartości. Dzięki tym zmianom wydajność przetwarzania JavaScript w Firefoksie nie powinna już znacząco odbiegać od tego, co oferuje konkurencja.

Deweloperzy wprowadzili także pewne poprawki do obsługi HTML5, CSS i MathML oraz wyeliminowali błędy dostrzeżone w poprzednich kompilacjach programu. Firefox 9 zapewnia ponadto lepszą integrację z systemem Mac OS X Lion, obejmującą zmiany w interfejsie użytkownika (w tym nowe ikony), obsługę gestów wykonywanych za pomocą dwóch palców oraz wsparcie dla konfiguracji wielomonitorowych.

Przeglądarkę Firefox 9 można pobrać z naszego portalu w wersjach dla systemu Windows, Linux i Mac OS.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie