Firefox 2.0 Alpha 1 już w tym tygodniu

Strona główna Aktualności

O autorze

Pisaliśmy już, że luty będzie miesiącem, w którym zainauguruje pierwsza publiczna wersja testowa Firefoksa 2.0. Informacja się potwierdziła, na stronie projektu pojawiła się dokładna data opublikowania Firefoksa 2.0 Alpha 1. Nowego liska będzie można pobrać już 10 lutego - czyli w najbliższy piątek.

Tak jak pisaliśmy w ubiegłym miesiącu nie należy się spodziewać, że wersja Alpha odsłoni wszelkie nowe funkcjonalności docelowego Firefoksa 2.0. Wiadomo jednak, że trochę nowości i zmian się pojawi, w nowej odsłonie przede wszystkim położono nacisk na kwestie bezpieczeństwa - pojawią się między innymi rozbudowane mechanizmy antyphishingowe. Wprowadzonych zostanie wiele usprawnień związanych z wygodą użytkowania i obsługą kart, nastąpi większa integracja RSS.

Dalsze plany wyglądają następująco: 10 marca pojawić się ma wersja Alpha 2, która zawierać ma już komplet funkcjonalności przewidzianych ostatecznie, pierwsza beta zaplanowana jest na 7 kwietnia, z drugą betą zapoznać będziemy się mogli prawdopodobnie w okolicach 5 maja, pierwsza kandydatka do wersji finalnej zaplanowana jest na 26 maja, druga na 7 czerwca, trzecia na 19 czerwca. Ostateczny Firefox 2.0 pojawić się ma 27 czerwca.

© dobreprogramy
s