Firefox 3 Beta 4

Strona główna Aktualności

O autorze

Na serwerach Mozilli pojawiła się już czwarta wersja beta przeglądarki Firefox. W chwili obecnej producent nie udostępnił szczegółowych informacji na temat wprowadzonych zmian.

Firefox 3 Beta to przede wszystkim poprawki związane z bezpieczeństwem przeglądania zasobów internetowych. Autorzy zadbali m. in. o lepszą prezentację faktycznego adresu stron WWW, zabezpieczenie przed komponentami malware, dokładniejsze wyświetlanie błędów SSL, integrację aplikacji antywirusowych z menadżerem pobierania plików i sprawdzanie niepewnych wtyczek.

Dodatkowo nowy "lisek" oferuje lepszego menadżera przechowywania haseł, obsługę wznawiania pobierania plików, pełny zoom strony i lepszą integrację z systemami Windows Vista, Linux oraz Mac OS. Poza tym sporo zmian zostało wprowadzonych w silniku aplikacji. Wśród nich znaleźć można nową architekturę wyświetlania czcionek i grafik, obsługę JavaScript 1.8, kilka zmian w renderingu HTML i CSS, menadżera profili kolorów i wsparcie dla aplikacji uruchamianych w trybie offline.

Najnowszą wersję przeglądarki Firefox 3 Beta 4 przeznaczonej dla systemu Windows, Linux i Mac OS X można pobrać z serwerów producenta. Przypominamy, że jest to wersja niestabilna i może działać nieprawidłowo.


Aktualizacja, 07.03.2008, 22:05

Po publikacji newsa plik z niewiadomych przyczyn zniknął z serwera FTP Mozilli. Z naszych informacji wynika jednak, że jest to gotowa wersja Beta 4 przeglądarki. Będziemy śledzić ten temat i jak tylko build pojawi się do pobrania, uaktualnimy linki.

Aktualizacja, 08.03.2008, 10:20

Udało nam się dotrzeć do wycofanego pliku na jednym z zagranicznych mirrorów. Jest to niestety wersja angielska, ale za to faktycznie finalna Beta 4 - świadczy o tym kilka czynników, chociażby zmieniony User-Agent. Instalator można pobrać z naszych serwerów. Przestrzegamy jednak, że jest to wciąż potencjalnie niestabilne, zawierające błędy wydanie testowe.

Aktualizacja, 10.03.2008, 16:40

Na serwerach Mozilli pojawiła się ponownie wersja Beta 4 przeglądarki Firefox 3. Informujemy również, że nie jest to build nightly, do którego tak chętnie odsyłała spora grupa naszych Czytelników.

© dobreprogramy