r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Firefox Contacts 0.3 wydany

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Mozilla udostępniła kolejną testową wersję Contacts - dodatku do przeglądarki internetowej Firefox pozwalającego na łatwe zarządzanie kontaktami.

Wersja 0.3 wzbogaciła się o obsługę serwisów Yahoo! i Facebook oraz integrację z paskiem adresu. Ponadto możliwe stało się automatyczne wyszukiwanie informacji o wybranych osobach w zasobach Sieci poprzez wpisanie ich adresu mailowego bądź adresu profilu w serwisie społecznościowym w pasku AwesomeBar. Wyszukiwanie informacji o danych kontaktach obejmować ma m.in. Webfinger, HCard import, Google Social Graph, Facebook, Gravatar, Yelp, Amazon i Flickr.

Za sprawą Contacts możemy zebrać w jednym miejscu informacje o naszych kontaktach z wielu serwisów i książek adresowych oraz zarządzać nimi w sposób spójny i kompleksowy. Dzięki wprowadzonym zmianom Contacts może teraz samodzielnie zaimportować nasze kontakty z Facebooka i Yahoo! i uzupełniać nimi pola formularzy na stronach internetowych, takie jak e-mail czy adres.

r   e   k   l   a   m   a

Contacts 0.3 można pobrać bezpośrednio ze strony projektu - należy pamiętać, że jest to wersja testowa i może działać potencjalnie niestabilnie.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.