reklama

Firefox Download Unblocker 4.0

Strona główna Windows Internet i komunikacja Nakładki i dodatki do przeglądarek
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Firefox Download Unblocker to niewielkie narzędzie, pozwalające w szybki sposób wyłączyć mechanizm blokowania pobierania plików w Firefoksie.

Wspomniana przeglądarka wyposażona została w funkcję, której zadaniem jest ochrona komputera przed pobieraniem z Internetu szkodliwych plików. Jeszcze przed pobraniem danych Firefox analizuje plik, który chcemy ściągnąć na nasz komputer i w razie wykrycia jakiegokolwiek potencjalnego zagrożenia blokuje pobieranie. Mechanizm ten nie jest jednak wolny od wad i bardzo często uniemożliwia dostęp do np. bezpiecznych oraz sprawdzonych programów.

Rozwiązaniem tego problemu jest właśnie Firefox Download Unblocker, który wyłączy wspomnianą funkcję po zaledwie jednym kliknięciu myszką. W razie potrzeby mechanizm ten może być w dowolnym momencie ponownie aktywowany.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Bogdan_G   19 #2 13.06.2017 10:08

Nigdy nie miałem problemu z pobieraniem plików w firefoxie, Takie coś, to ustawiane jest w opcjach zakładka bezpieczeństwo. Odznacza się ostrzeganie przed niebezpieczną treścią, odznacza blokowanie możliwości pobierania niebezpiecznych plików i odznacza blokowanie podejrzanych, niebezpiecznych treści.
Oczywiści pobieramy to co znamy, a inne po pobraniu sprawdza się na https://www.virustotal.com/pl/
Niektóre programy nawet na dobrychprogramach, to paczki wirusów, więc nie można wychodzić na idiotę i klikać. Bez blokowania malware i szpiegostwa nie wyłącza się modułów bezpieczeństwa, ale sam firefox przepuszcza jedne paczki trojanów, a inne blokuje - tylko z list akcji google badware. Właśnie stąd dowiadujemy się, że programy na dobreprogramy są niebezpieczne i blokowane. Ale te same instalatory można skądinąd pobierać - bo DP to sknery i nie płacą haraczu googlowi.
Bez disconnect, czy ghostery i bez ublock origina - nie wystawiamy się na malware, szpiegostwo i przekierowania w necie. Avast jest na poziomie blokowania wybiórczego google badware, a to dziurawa ochrona. Avast sam jest malwarem, sklepem, spamem...a inne antywirusy są tak samo słabe w necie i skorumpowane.
Też wymyślili rozszerzenie zastępujące parę opcji na widoku w firegoxie. Dla durniów powinno być płatne :P

  #1 12.06.2017 14:45

Na pewno da się wyłączyć mechanizm przez about:config w Firefox.

Z 3 kliknięcia i zazwyczaj bez grzebania możemy pobierać plik.
Jak na końcu dostaniemy komunikat że plik jest podejrzany można kliknąć opcję odzyskaj by mieć dostęp do pobranego pliku.

reklama