Firefox Download Unblocker 4.0

Strona główna Windows Internet i komunikacja Nakładki i dodatki do przeglądarek
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Firefox Download Unblocker to niewielkie narzędzie, pozwalające w szybki sposób wyłączyć mechanizm blokowania pobierania plików w Firefoksie.

Wspomniana przeglądarka wyposażona została w funkcję, której zadaniem jest ochrona komputera przed pobieraniem z Internetu szkodliwych plików. Jeszcze przed pobraniem danych Firefox analizuje plik, który chcemy ściągnąć na nasz komputer i w razie wykrycia jakiegokolwiek potencjalnego zagrożenia blokuje pobieranie. Mechanizm ten nie jest jednak wolny od wad i bardzo często uniemożliwia dostęp do np. bezpiecznych oraz sprawdzonych programów.

Rozwiązaniem tego problemu jest właśnie Firefox Download Unblocker, który wyłączy wspomnianą funkcję po zaledwie jednym kliknięciu myszką. W razie potrzeby mechanizm ten może być w dowolnym momencie ponownie aktywowany.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Bogdan_G   19 #2 13.06.2017 10:08

Nigdy nie miałem problemu z pobieraniem plików w firefoxie, Takie coś, to ustawiane jest w opcjach zakładka bezpieczeństwo. Odznacza się ostrzeganie przed niebezpieczną treścią, odznacza blokowanie możliwości pobierania niebezpiecznych plików i odznacza blokowanie podejrzanych, niebezpiecznych treści.
Oczywiści pobieramy to co znamy, a inne po pobraniu sprawdza się na https://www.virustotal.com/pl/
Niektóre programy nawet na dobrychprogramach, to paczki wirusów, więc nie można wychodzić na idiotę i klikać. Bez blokowania malware i szpiegostwa nie wyłącza się modułów bezpieczeństwa, ale sam firefox przepuszcza jedne paczki trojanów, a inne blokuje - tylko z list akcji google badware. Właśnie stąd dowiadujemy się, że programy na dobreprogramy są niebezpieczne i blokowane. Ale te same instalatory można skądinąd pobierać - bo DP to sknery i nie płacą haraczu googlowi.
Bez disconnect, czy ghostery i bez ublock origina - nie wystawiamy się na malware, szpiegostwo i przekierowania w necie. Avast jest na poziomie blokowania wybiórczego google badware, a to dziurawa ochrona. Avast sam jest malwarem, sklepem, spamem...a inne antywirusy są tak samo słabe w necie i skorumpowane.
Też wymyślili rozszerzenie zastępujące parę opcji na widoku w firegoxie. Dla durniów powinno być płatne :P

  #1 12.06.2017 14:45

Na pewno da się wyłączyć mechanizm przez about:config w Firefox.

Z 3 kliknięcia i zazwyczaj bez grzebania możemy pobierać plik.
Jak na końcu dostaniemy komunikat że plik jest podejrzany można kliknąć opcję odzyskaj by mieć dostęp do pobranego pliku.

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza